Czym jest i jak działa tribulus?

Tribulus to obecnie jedna z tych odżywek, która nie należy do najbardziej popularnych przynajmniej wśród laików, bowiem nazwa ta niewiele im mówi, a jak wiadomo – to co nieznane niekoniecznie zachęca do spożywania. Z jednej strony jest to dobre podejście – z drugiej, być może omija ich coś dobrego.

Czym jest więc tribulus i jak działa?

Z perspektywy naturalnej, a więc zaczynając od początku należy wspomnieć, że tribulus to nic innego jak buzdyganek naziemny, czyli oślina pnąca. Kiedy odkryto jej działanie, a więc między innymi polepszenie samopoczucia, wzmocnienie organizmu , poprawa przyrostu mięśni, a nawet zwiększenie libido zaczęto z niej korzystać.

Teraz tribulus stał się podstawowym składnikiem suplementu o tej samej nazwie, a stosowanie jej ma za zadanie przede wszystkim pomoc w przyroście mięśni, a przyrost ten ma się oczywiście odbywać przede wszystkim beztłuszczowo.

Jak jednak konkretnie działa ten rodzaj odżywki?

W przypadku tej rośliny korzysta się z jej wyciągu, a wszystko dlatego, że zawiera on saponiny steroidowe.  Badania niestety jednoznacznie nie potwierdzają opinii co do działania tej rośliny, ale zażywający ją twierdzą, że faktycznie działa i to bardzo korzystnie.

Konkretne działanie suplementów tribulus:

  • dodanie energii i witalności

  • podniesienie poziomu testosteronu

  • działanie jako afrodyzjak – polepsza też potencję

  • zwiększenie siły

  • pobudzenie przyrostu mięśni

To najważniejsze z korzystnych działań suplementu tribulus, ale czy jedyne?

Oczywiście, że nie – uważa się, że tych pozytywnych aspektów jest znacznie więcej.

Inne działania suplementów tribulus:

  • regulacja ciśnienia we krwi

  • utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu

  • podniesienie sprawności umysłowej i psychicznej

Ze wszystkich wymienionych korzyści płynących ze stosowania suplementów z tribulusem w składzie niestety udowodniono tylko jedną, ale przynajmniej ta, która dla ćwiczących ma spore znaczenie, a mianowicie wytwarzanie testosteronu  jego stymulacja, co pozwala na rozwój siły i masy mięśniowej. Oprócz tego tribulus pozwala też na spalanie tkanki tłuszczowej, a więc przyrost masy odbywa się bez-tłuszczowo.

Czym jest i jak działa tribulus?
5 (100%) 25 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *