Ranking najlepszych izolatów białkowych

W diecie osób aktywnych fizycznie – szczególne tych, którym zależy na budowaniu wartościowej masy mięśniowej – nie powinno zabraknąć białka. Dlatego większość sportowców decyduje się na dodatkową suplementację. Jedną z propozycji są izolaty białkowe. Sprawdź, które warto wybrać.

Izolaty białkowe to odżywki uważane za jedne z najlepszych źródeł protein. Poza wysoką zawartością białka charakteryzują się wieloma innymi parametrami, dzięki którym zasługują na miano niezwykle wartościowych.

Dlaczego warto wybrać izolaty białkowe?

Izolaty białkowe to suplementy, które wyróżniają się bardzo wysoką zawartością białka. Ilość protein to minimum 84%. Dodatkowym atutem jest znikoma ilość tłuszczów oraz węglowodanów, dzięki czemu odżywka ma mniej intensywny smak, np. w porównaniu z koncentratem.

Izolaty białkowe zapewniają idealny profil aminokwasowy. To znaczy, że dostarczają wszystkie niezbędne aminokwasy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wpływające na budowę wartościowej masy mięśniowej.

Należy przy tym podkreślić, że tego typu suplementy charakteryzują się szybką przyswajalnością oraz uwalnianiem. Świetnie sprawdzają się zatem bezpośrednio po treningu oraz w ciągu dnia.

Na co zwracać uwagę, wybierając izolat białkowy?

Na rynku dostępnych jest wiele odżywek białkowych w formie izolatu. Z jednej strony pozwala to dostosować produkt do swoich potrzeb, oczekiwań, a nawet możliwości finansowych. Aczkolwiek z drugiej strony – istnieje większe ryzyko, że decyzja o zakupie konkretnego suplementu zostanie podjęta pochopnie. To z kolei może przełożyć się na niższą efektywność działania.

Wybierając odżywkę białkową, należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • producenta – im bardziej renomowany i zaufany, tym większa pewność dobrego produktu
  • realną procentową zawartość białka – chociaż teoretycznie protein w takiej odżywce nie powinno być mniej niż 84%, z tym bywa różnie; dlatego należy sprawdzać etykiety
  • pochodzenie izolatu białka serwatki.

Ranking polecanych izolatów białkowych

Poniżej prezentujemy kilka wybranych izolatów białkowych polecanych sportowcom.

1. Vitalmax CFM Whey Protein 90

To jedna z najlepszych odżywek białkowych zawierająca aż 90% protein w porcji. Wysoka aktywność biologiczna przekłada się na uzyskanie lepszych efektów suplementacji. Zawarte w niej białko szybko się wchłania i dociera do mięśni.

Odżywka CFM Whey Protein 90 wyróżnia się zachowaniem najcenniejszych frakcji białkowych niezbędnych do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej. To zasługa technologii CFM (przepływu krzyżowego) pozwalającej na wytwarzanie izolatu białkowego w niskich temperaturach.

2. Trec Isolate 100

To izolat białka serwatkowego, dzięki któremu mięśnie zostaną zasilone solidną porcją wartościowych protein (84%). Znikoma ilość węglowodanów oraz brak tłuszczów sprawia, że preparat wspomaga budowę wartościowej beztłuszczowej masy mięśniowej.

Odżywka białkowa nie tylko pobudza anabolizm i chroni przed katabolizmem. Świetnie wspomaga regenerację potreningową, dzięki czemu mięśnie szybciej wracają do formy.

3. Olimp Pure Whey Isolate 95

To zaawansowana odżywka białkowa, która charakteryzuje się wysoką zawartością protein przy minimalnej dawce węglowodanów i tłuszczów. Jedna porcja zawiera ponad 25 g białka.

Preparat dostarcza najwyższej jakości izolat charakteryzujący się bardzo dobrą przyswajalnością i aktywnością biologiczną. Dzięki temu zapewnia doskonałe przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej.

Dodatkowym atutem Pure Whey Isolate 95 jest kompleks witamin i minerałów. Dzięki wyeliminowaniu laktozy, odżywka może być spożywana przez osoby nietolerujące tego cukru mlecznego.

Tu kupisz
ten produkt
Olimp Pure Whey Isolate 95 600g

4. Scitec 100% Whey Isolate

To izolat białkowy, który wspiera budowę wartościowej masy mięśniowej. Niewielka ilość węglowodanów i tłuszczów sprawia, że mięśnie pozbawione są tłuszczu.

Odżywka białkowa charakteryzuje się doskonałą rozpuszczalnością oraz wysoką zawartością aminokwasów. Zapewnia szybkie wchłanianie, wspierając anabolizm mięśniowy oraz potreningową regenerację.

Ranking najlepszych izolatów białkowych
5 (100%) 24 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *