Spalacze tłuszczu – jak wzmocnić ich działanie?

Spalacze tłuszczu to suplementy, które cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, sprzyjając kształtowaniu sylwetki. Problem w tym, że niekiedy na efekty trzeba poczekać. Co zatem zrobić, gdy czas nagli? Czy można przyspieszyć ich działanie?

Mylą się ci, którzy uważają, że tzw. fat burnery są w stanie zredukować zgromadzony w tkankach tłuszcz bez żadnego wysiłku. Samo łykanie tabletek nie wystarczy – choćby były to najmocniejsze i najlepsze na rynku suplementy. Spalacze tłuszczu nie są bowiem magicznymi pigułkami, które wystarczy połknąć i … leżąc na kanapie, oczekiwać efektów. Tak naprawdę redukcja tkanki tłuszczowej to ciężka praca, którą możesz wspomóc poprzez wybór odpowiednich suplementów diety.

Wybierz spalacz tłuszczu dostosowany do potrzeb

Na rynku dostępnych jest wiele fat burnerów, które – choć ukierunkowane na redukcję tkanki tłuszczowej – działają na wiele różnych sposobów. Jedne zalicza się do grupy tzw. termogeników – preparatów, które poprzez podniesienie wewnętrznej ciepłoty ciała wymuszają na organizmie czerpanie życiowej energii z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Inne, poprzez oddziaływanie na ośrodek apetytu w mózgu, tłumią nadmierny głód i zapobiegają podjadaniu między posiłkami.

Istotne znaczenie odgrywa również nie tylko skład, ale i ilość aktywnych substancji. Może się bowiem okazać, że dwa preparaty zawierają dokładnie te same składniki, ale w różnych proporcjach. W efekcie jeden będzie bardziej skuteczniejszy od drugiego. Jako że na rynku dostępnych jest mnóstwo suplementów na odchudzanie, z łatwością znajdziesz preparat dla siebie.

Ważna dieta i trening

Chcąc osiągnąć zadowalające rezultaty podczas suplementacji, należy zwrócić uwagę na sposób odżywiania oraz włączyć aktywność fizyczną.

Nie chodzi jednak o to, by przejść na restrykcyjny sposób odżywiania, a jedynie zmienić niekorzystne nawyki żywieniowe. Dieta bazująca na zdrowych składnikach i dostarczająca wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy wzmocni działanie reduktorów tłuszczu. Podobnie zresztą jak odpowiednio ułożony plan treningowy.

Cykliczność i czas mają znaczenie

Spalacze tłuszczu to suplementy, których nie można łykać doraźnie. Aby ujrzeć zadowalające rezultaty, należy postawić na systematyczność. Pamiętaj jednak, że po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do dostarczanych składników i nie reaguje już tak dobrze jak na początku. Dlatego zaleca się, by cykl z jednym suplementem trwał 3-4 tygodnie. Kolejny niech opiera się na preparacie zawierającym inne związki.

Istotną rolę odgrywa również przyjmowanie spalaczy tłuszczu w odpowiednim czasie. Co to oznacza?

  • Termogeniki należy przyjmować rano przed śniadaniem, przed obiadem lub przed rozpoczęciem treningu.
  • Supresanty apetytu (środki hamujące łaknienie) należy przyjmować na ok. 30 minut przed posiłkiem.

Jeżeli przy suplementacji fat burnerów będziesz pamiętać o powyższych kwestiach, z pewnością osiągniesz oczekiwane efekty. Warto więc spróbować, by już niedługo uzyskać wymarzoną sylwetkę bez grama tłuszczu.

Spalacze tłuszczu – jak wzmocnić ich działanie?
5 (100%) 24 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *