ZMA i Tribulusy – suplementy dla mężczyzn

Prawidłowe funkcjonowanie męskiego organizmu zależy m.in. od odpowiedniego stężenia testosteronu w organizmie. Zastanawiasz się, jak podnieść jego poziom w sposób całkowicie naturalny – bez konieczności stosowania kuracji hormonalnych? Poznaj ZMA i tribulusy – suplementy dedykowane mężczyznom.

Testosteron jest męskim hormonem płciowym. Należy do grupy hormonów androgenicznych, a więc odpowiada za typowo męskie cechy.

Działanie testosteronu

Testosteron odpowiada za wiele istotnych funkcji: począwszy od prawidłowego przebiegu spermatogenezy, poprzez odpowiedni rozkład tkanki tłuszczowej, a skończywszy na stymulowaniu wzrostu kości długich. Właściwy jego poziom pozwala na utrzymanie prawidłowych funkcji seksualnych.

Istotną rolę odgrywa także ze sportowego punktu widzenia. Wykazując silne działanie anaboliczne, wpływa korzystne na przyrost masy mięśniowej – bez zwiększenia ilości komórek mięśniowych.

Jak naturalnie pobudzić produkcję testosteronu?

Wraz z wiekiem – szczególnie po upływie 35 lat – spada ilość produkowanego przez organizm testosteronu. Chcąc przez cały czas osiągać dobre efekty treningowe i jednocześnie utrzymać prawidłowe funkcje seksualne, koniecznością może okazać się suplementacja.

Tribulusy

Chcąc nasilić produkcję testosteronu, warto sięgnąć po preparaty bazujące na buzdyganku naziemnym (tribulus terrestris). Jest to roślina, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie ludowej do leczenia niepłodności. Przyczynia się bowiem do poprawy sprawności seksualnej poprzez wzmacnianie erekcji.

ZMA

ZMA to suplement diety stanowiący połączenie właściwości cynku, magnezu oraz witaminy B6. Działanie takiej kombinacji składników wcale nie ogranicza się wyłącznie do właściwości poszczególnych substancji. Możliwości są znacznie szersze – ze szczególnym uwzględnieniem zdolności do zwiększania poziomu testosteronu oraz innych hormonów anabolicznych. Dzięki temu ZMA może nie tylko poprawić sprawność seksualną, ale przyczynić się do budowy wartościowej masy mięśniowej.

ZMA i Tribulusy – suplementy dla mężczyzn
5 (100%) 24 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *